031-37800900

برپایی مراسم عزاداری محرم در مکتب الصادق

فهرست مطالب

برپایی مراسم عزاداری محرم در مکتب الصادق

محسن معصومی، شامگاه دوشنبه در نشست خبری به مناسبت برپایی مجلس سوگواری هیئت مکتب الصادق (ع) در دهه دوم محرم اظهار کرد: این مجموعه با یک هیئت ۱۰ تا ۲۰ نفره حرکت خود را آغاز و در یک فضای پیشرفته در طول زمان به بنیاد فرهنگی تبدیل شده است که شامل مجموعه‌های مختلف مانند سالن مطالعه با ۸۰۰ نفر عضو، خیریه امام صادق (ع) با رویکردهای جدید خدماتی، قرض الحسنه با امکان تخصیص وام به جوانان و دیگر مجموعه‌های مهم است

وی با اشاره به اینکه مجموعه‌های مختلفی در فضای توسعه مکتب الصادق شکل گرفتند، افزود: در مجموعه مدارس مکتب الصادق دو واحد پیش دبستانی افتتاح می‌شود.

مدیر مرکز فرهنگی مکتب الصادق (ع) با اشاره به اینکه این مجموعه به صورت تمدنی در حال کار است، بیان کرد: یکی از دلایلی که در برخی موارد دیده می‌شود که مراکز فرهنگی پاسخگو نیازهای شهر و شهروند نیستند به این دلیل است که به صورت موضوعی کار می‌شود؛ یکی از دلایلی که برخی از مجموعه‌های فرهنگی می‌توانند افق بازتر و میدانی تر را بزند و ترسیم کنند به این علت است که مجموعه‌ها با افق تمدنی کار می‌کنند که نیاز است تمام ابعاد در آن دیده شود.

وی با اشاره به برپایی عزاداری محرم این هیئت در دهه دوم محرم بیان کرد: این مراسم از ۱۸ مردادماه از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه به مدت ۱۰ شب با اجرای صابر خراسانی و با سخنرانی وعاظی مانند دکتر رفیعی، استاد عالی، استاد سرلک، دکتر بهارلویی، و با نوای حاج احمد واعظی، حاج ابوذر روحی، سیدی مهدی میرداماد، حاج حامد خمسه و محمد یزدخواستی برگزار می‌شود.

در مسیر انقلاب از زمان پیامبران تا کنون

در ادامه مسئول پروژه محرم ۱۴۰۱ مکتب الصادق (ع) اظهار کرد: سال کاری ما با انتخاب شعار محرم آغاز می‌شود و سعی داریم در طول سال در تمامی مباحث و فعالیت‌های ما این شعار رعایت شود.

علی ادیبی با بیان اینکه شعار امسال این مجموعه «در مسیر انقلاب» است، گفت: انقلاب در حقیقت حرکتی است که برای نخستین بار از سوی پیامبران آغاز و در زمان پیامبر گرامی اسلامی به اوج رسید و در زمان امام معصوم ادامه یافت.

وی گفت: ما شعار امسال محرم خود را با هدف قیام و نهضت امام حسین که انتظار انقلاب حضرت مهدی (عاج) ست تلاقی دادیم و شعار «این الشموس الطالعة» را در ذیل آن مبنا قرار دادیم به نوعی که در طراحی پوستر امسال، نگاه سیدالشهدا نیز به ظهور حضرت حجت است،.

مسئول پروژه محرم ۱۴۰۱ مکتب الصادق (ع) تاکید کرد: انقلاب اسلامی نیز از این ریل خارج نبود و به پشتوانه حضور مردم این انقلاب رنگ گرفت، همانگونه که ظهور نیز به پشتوانه تربیت نیروهای مهدوی شکل خواهد گرفت.